23 HAZİRAN'DA İSTANBULLULAR EVİNE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin YSK tarafından iptal edilmesi ve yenilenmesi kararının ardından CHP, "boykot yok seçime gidilecek" kararı aldı. Yenilenen seçim tarihinin 23 Haziran olarak belirlenmesi üzerine CHP'li bir çok belediye seferberlik ilan etti. Sahil ve turistik ilçe belediyeleri "kapalıyız, gelmeyin" mesajı yayınlarken, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise kendisine gelen İstanbul'a otobüs kaldırma talebine kayıtsız kalmadı.

23 HAZİRAN'DA İSTANBULLULAR EVİNE
08 Mayıs 2019 - 09:47

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilmesi ve yenilenmesi kararının yankıları sürüyor. Yenilenecek seçim tarihinin 23 Haziran olarak belirlenmesi CHP'li belediyeleri harekete geçirdi. 

Okulların tatil olması ve yaz mevsimden dolayı bir çok aile tercihlerini Ege ve Akdeniz sahilleri olarak belirlerken, sahil belediyeleri ardı ardına "kapalıyız, gelmeyin" uyarılarında bulundu.

Öte yandan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü kendisine gelen otobüs talebine kayıtsız kalmadı. Gümrükçü, eğitim, iş ya da başka gerekçelerle  İzmir'de bulunan İstanbulluların seçim günü ikametgahlarında olup, oy kullanabilmeleri için Anadolu ve Avrupa yakasına birer otobüs kaldırma kararı aldı.

"İstanbullular Evine" sloganıyla başlatılan hareket sosyal medyadan da duyuruldu.

Bir sosyal medya kullanıcısının "Başkan kaldır bir otobüs de, İstanbul'a Haziran'da biz de gidelim!" mesajını Başkan Gümrükçü; "Bir otobüs Avrupa'ya, bir otobüs Anadolu'ya. İletişim numaranı bana yazar mısın" şeklinde cevapladı. 

Gümrükçü daha sonra bir paylaşım yaparak, "22 Haziran’da tüm İstanbulluları Flamingolarla birlikte sandığa yollamak için biri Anadolu’ya diğeri Avrupa’ya olmak üzere iki İstanbul otobüsü benden." notunu yazdı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum