Reklam

İzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyon! 238 şüpheli hakkında gözaltı kararı

İzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda 218'i muvazzaf 238 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

 İzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyon! 238 şüpheli hakkında gözaltı kararı
19 Ocak 2021 - 08:19

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, örgüt içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren mahrem imamların, örgütsel faaliyetler ile ilgili olarak TSK içerisindeki örgüt mensupları ile ankesörlü sabit hatlardan ya da büfelerde kurulu bulunan kontörlü telefon hatlarından iletişime geçerek aralarında önceden belirledikleri şifrelerle kısa görüşmeler yaparak örgütsel faaliyetlerinin yerini ve zamanını bildirdikleri tespit edildi.

İzmir de FETÖ nün TSK yapılanmasına yönelik operasyon: 238 gözaltı kararı #1

156’SI GÖZALTINA ALINDI

Bu kapsamda, aralarında Albay, Yarbay, Binbaşı, Yüzbaşı, Üsteğmen ve Teğmen olmak üzere farklı rütbelerden 218’i muvazzaf, 20’si ihraç toplamda 238 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Bu kapsamda, İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, İzmir merkezli 62 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Hakkında gözaltı kararı verilen 238 şüpheliden 156'sı gözaltına alındığı öğrenildi.

İzmir de FETÖ nün TSK yapılanmasına yönelik operasyon: 238 gözaltı kararı #2

FİRARİ ŞÜPHELİLER ARANIYOR

Öte yandan, hakkında gözaltı kararı verilen 65 şüphelinin Jandarma Genel Komutanlığı'nda, 133 şüphelinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda, 40 şüphelinin ise Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan görev yaptığı öğrenildi.

İzmir de FETÖ nün TSK yapılanmasına yönelik operasyon: 238 gözaltı kararı #3

Ayrıca, operasyon kapsamında firari olan şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Gözaltına alınan şüphelilerin, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

İzmir de FETÖ nün TSK yapılanmasına yönelik operasyon: 238 gözaltı kararı #4

İlginizi Çekebilir

YORUMLAR

  • 0 Yorum