Bakan Soylu'dan "izdiham" yorumu "Eleştirileri de hakaretleri de kabul ettim"

Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan sokağa çıkma yasağı kararının, yürürlüğe girmeden kısa bir süre önce duyurulması tepki çekti. Eleştirilerin odağındaki isim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bazı kısıtlı bölgelerde sınırlı sayıda yığılma oldu doğrudur, ben bunu öngöremedim. Zamanlaması açısından alınan karar, bakanlığımıza ait bir karardır. Bir kez daha söylüyorum: Eleştirileri de aldım kabul ettim. Hakaretleri de kabul ettim." dedi.

Bakan Soylu'dan "izdiham" yorumu "Eleştirileri de hakaretleri de kabul ettim"
12 Nisan 2020 - 14:21

10 Nisan akşamı ani bir kararla gece yarısında 31 ilde ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağı duyan binlerce insan da soluğu fırınların ve marketlerin önünde aldı. Yasağın geç saatte açıklanması da tepkilere neden oldu.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili eleştiri ve hakaretleri kabul ettiğini belirtirken,  "Ama yine de o saatteki bu çok sınırlı birikmenin büyük bir problem oluşturacağını düşünmüyorum" dedi. 

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a konuşan Bakan Soylu, "Hafta sonu iki günlük sokağa çıkma yasağı kararı aldık. Çünkü bu kararın üretim ve tedarik zincirine zarar vermeyeceğini düşündük. Bu açıdan önemli bir karardır." dedi. 

Vatandaşlar market ve fırınlara akın etti

Bu haber 764 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum