CHP ADAYINA DESTEK OLMAK İÇİN

Denizli’nin Honaz ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin adayı Yüksel Kepenek 1 oy farkla seçimi kazandı. AK Parti’nin itirazı üzerine Yüksek Seçim Kurulu kısıtlı seçmenlerin oy kullanmasını gerekçe göstererek seçimin yenilenmesine karar verdi. Honaz’da seçmen 2 Haziran’da sandık başına gidecek. CHP 1 oy ile kazandığı ve iptal edilen seçimi yeniden almak için harekete geçti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İl Başkanı Deniz Yücel, CHP adayına destek olmak için bugün Hona

CHP ADAYINA DESTEK OLMAK İÇİN
20 Mayıs 2019 - 13:11

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği ve CHP'nin seferberlik ilan ettiği 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesi İzmir İl Örgütü ilk olarak, 2 Haziran’da seçimin yenileneceği Denizli'nin Honaz İlçesi’ne giderek CHP adayına destek olacak.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, seçimin yenilenmesine karar verilen Denizli'nin Honaz İlçesi’ne gidecek. Bugün 15.00'te yola çıkacak Başkan Soyer ve İl Başkanı Yücel Honaz'da ziyaretler yapacak, akşam da iftar yemeğine katılarak CHP adayı Yüksel Kepenek’e destek olacak.  

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi de Ekrem İmamoğlu'na destek için çalışmalarını sürdürdüklerini ve İstanbul CHP ile koordineli hareket edeceklerini hatırlatan İl Başkanı Yücel, "İstanbul'un öncesinde, Honaz adayımızın kampanyasına destek veriyoruz. Akşam saatlerinde Honaz'da olacağız, ziyaretler yapacağız ve akşam da iftarda Honazlılarla olacağız" dedi.

SEÇİM İPTAL EDİLDİ

Honaz’da 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde CHP adayı Yüksel Kepenek 9 bin 389, rakibi AK Partili Turgut Devecioğlu ise 9 bin 381 oy almıştı. AK Parti'nin ilçe seçim kuruluna itirazı sonrası 41 sandıkta oylar yeniden sayılmış, Kepenek'e 9 bin 387, Devecioğlu'na ise 9 bin 384 oy çıkmış, fark da 3'e düşmüştü. AK Parti ve CHP'nin sonuçlara ilişkin il seçim kuruluna yaptığı itiraz üzerine 13 sandıkta geçersiz oyların yeniden sayılmasıyla Kepenek ile Devecioğlu arasındaki fark 1'e inmişti.

AK Parti, bu kez seçimde oy kullanmaması gereken 'kısıtlı' 5 kişinin oy kullandığını gerekçe gösterip, YSK'ya itirazda bulundu. İtirazı değerlendiren YSK, Honaz ilçesindeki seçimleri iptal edip, seçimin yenilenmesine karar verdi. Honaz ilçesinde seçimler, 2 Haziran'da yenilenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum