'ÇİĞLİ'NİN İKİ YAKASI BİR ARAYA GELDİ'

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, parti içi yarışla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gümrükçü, “20 yıldır Ali Rıza Koçer ve arkadaşlarımızla birlikte belediyeye rağmen kazanıyoruz. Bu dönem Çiğli’nin iki yakası bir araya geldi. Belediye ve örgütsel gücü elinde tutan yapılar bir araya geldi. Mesela benim ilçe başkanlığı seçilmemdeki süreçte örgüt karar verdi. Belediye başkanı olarak beni mindere çekmek isteyenler var. Ama bunun dışında kalmasını biliyorum. İlçe başkan adayım yok” dedi.

'ÇİĞLİ'NİN İKİ YAKASI BİR ARAYA GELDİ'
07 Kasım 2019 - 12:13

CHP’de delege seçimleri yarın (Cuma) başlayacak. Her mahallesinde çift listenin yarışacağının Çiğli’de, belediye başkanı Utku Gümrükçü partililere önemli mesajlar verdi. Gümrükçü, “Bir gerilim olması söz konusu değildir. Bu süreci ilçe başkanımızın doğru şekilde yönetmesi gerekiyor. Belediye başkanının da kendisini bu konuda mindere çekmek isteyen arkadaşlara karşı koruması ve dışında kalmasını bilmesi gerekiyor. Bu süreçte doğrusu olan belediye başkanının sürecin dışında kalması olacaktır. Belediye başkanın gönlünde birisi vardır, birisine oy atmak zorunda kalacaktır tabii ki. Bunu demek istemiyorum. Belediye başkanı elindeki kamu olanaklarını kullanmamalıdır ve örgüte bir siyasal dayatma yapmamalıdır. Benim ilçe başkanı adayım yok. Ben kimseye bunu destekleyin demem. Zaten liyakat sahibi olan o delegenin içerisinde süzülür gelir” dedi.

ÇİĞLİ’NİN İKİ YAKASI BİR ARAYA GELDİ
Gümrükçü, “Yaklaşık 20 yıldır Ali Rıza Koçer ve arkadaşlarımızla birlikte belediyeye rağmen kazanıyoruz. Bu dönem Çiğli’nin iki yakası bir araya geldi. Belediye ve örgütsel gücü elinde tutan yapılar bir araya geldi. Mesela benim ilçe başkanlığı seçilmemdeki süreçte örgüt karar verdi. Ben ilçe başkanlığı değil il başkanlığı istiyordum ve bunu da herkes iyi biliyordu. Seçilen delege arkadaşlar benim aday olmam yönünde ısrar ettiler. Delegeler ilçe başkanını ön seçimle belirlediler. Kapalı zarfta kimi ilçe başkanı olmasını istediğini belirlediler. 280 katılımlı bir seçimde bana 230 oy atıldı. Böyle bir yöntem de izlenebilir” dedi.  

Bu haber 914 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum