Çok sert tepki!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir'de kadın örgütlerinin Pınar Gültekin'in öldürülmesinin ardından kadına yönelik şiddeti protesto etmek için yaptığı eyleme polisin sert müdahelesine tepki gösterdi.

Çok sert tepki!
22 Temmuz 2020 - 07:01 - Güncelleme: 22 Temmuz 2020 - 07:08

Yücel, kadınlara yönelik sert müdahaleyi acizlik olarak vurguladı. Öte yandan Yücel, isim vermeden de son günlerde LGBTİ ve renk eleştirileri üzerinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i hedef alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın çaresizlikten renkleri bile siyasete alet ettiğini ileri sürdü.

 İzmir'de kadın örgütlerinin Pınar Gültekin'in öldürülmesinin ardından kadına yönelik şiddeti protesto etmek için yaptığı eyleme polisin sert müdahelesine CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel sert tepki gösterdi. Yücel, son günlerde süt kuzusu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi binasının kolonlarının renkleri üzerinden tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ı da isim vermeden eleştirdi. Yücel, "Kadınlara, bir kez daha şiddet uygulayan iktidara, AKP iktidarı denir. 

Bir yandan renkleri bile yerel siyasete alet etmeye çalışacak kadar çaresiz" dedi.

 

Yücel, "Kadına şiddete karşı sokağa çıkan kadınlara, bir kez daha şiddet uygulayan iktidara, AKP iktidarı denir. 

Bir yandan renkleri bile yerel siyasete alet etmeye çalışacak kadar çaresiz, diğer yandan demokratik hakkını kullanan acılı kadınlara bile karışacak kadar aciz. 

Kadınlara el kaldıracağınıza,  İstanbul Sözleşmesi'ni uygulayın. Önce kendinizden başlayarak hem de! 
#KadinaSiddeteHayir 
#istanbulsozlesmesi" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum