"EFENDİSİNE HİZMET EDEN YAPIDA"

TV35'te Alper Baran Esin'in sunduğu ana haber bültenine bağlanan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıyı kınarken, gazeteci Şebnem Bursalı'nın saldırı için "Duygusallıkla yapılmış olabilir" şeklindeki değerlendirmesini de sert sözlerle eleştirdi. Sertel, “O hanımefendinin geçmişte yaptıklarını İzmir de Türkiye de biliyor. Kendisi duygusal. Geçmişte FETÖ’ye karşı duygusallık besliyordu, şimdi iktidara" dedi.

"EFENDİSİNE HİZMET EDEN YAPIDA"
22 Nisan 2019 - 10:28 - Güncelleme: 22 Nisan 2019 - 10:34

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunurken, meslektaşı Şebnem Bursalı'nın 'Duygusal' değerlendirmesini de sert şekilde eleştirdi.

TV35'te Alper Baran Esin'in sunduğu ana haber bültenine bağlanan, eski gazeteci, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, gazeteci Şebnem Bursalı'nın "Duygusallıkla bu saldırı yapılmış olabilir" şeklindeki değerlendirmesini eleştirdi. “O hanımefendinin geçmişte yaptıklarını İzmir de Türkiye de biliyor. Fethullah Gülen'in güçlü olduğu dönemde, Pensilvanya’ya gidip karşısında el pençe divan durmak, sonra Gülen çaptan düşünce, darbe yapmaya kaldığı noktaya gelince, onu satarak, onun karşısındaki güçlerle birlikte olmak, yani efendisine hizmet eden bir yapı içinde" diyen Sertel, şunları söyledi:

"Demesi lazım gelir ki, yazacaksa, konuşacaksa, hiçbir lidere böyle bir saldırı olmaz. Demokraside liderlere, siyasilere, bırakın siyasileri, insanlara, insanların birbirine saldırısının olmaması gerekirken, tutuyor duygusallığa bağlıyor. Kendisi duygusal. Kime karşı duygusal olduğunu biliyoruz. Geçmişte FETÖ’ye karşı duygusallık besliyordu, şimdi iktidara. Duygusallığın altında yatan başka duygusallık. Onu da herkes biliyor. Onların duygusallığıyla normal bir insanın duygusallığı arasındaki farkı da bütün toplum biliyor. Onun için ona da gerekli yanıtı verme gereği hissettim. Terör faaliyeti içinde olanlara güç veren bir paylaşım yapıyor. EGE POSTASI

YORUMLAR

  • 0 Yorum