Reklam

Karşıyaka'da gerginlik tırmanıyor!

CHP’de dün sakin başlayan delege seçimlerinde bugün gerginlik çıktı. Karşıyaka sabah saatlerinde Alayabey ve Tuna mahallelerindeki gerginliğin ardından İmbatlı Mahallesinde de gerginlik yaşandı. İmbatlı’daki seçimde İlçe Başkanı Uğur Yıldırım ile İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak İnanır’ın karşı karşıya geldiği öğrenildi.

Karşıyaka'da gerginlik tırmanıyor!
09 Kasım 2019 - 12:22

 Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) olağan kurultay süreci dün itibariyle başladı. İlk gün seçim heyecanının ardından ikinci gün üyeler sandık başına gitti. Karşıyaka’da 12 mahallede seçim heyecanı yaşanırken, iki mahallede seçimler ertelendi, üç mahallede gergin başladı. 

İMBATLI’DA DA GERGİNLİK ÇIKTI

İmbatlı Mahallesi’nde seçim bölgesini ziyaret eden İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ın, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak İnanır’ı görünce parmağını sallayarak “Senin ne işi var burada, git buradan. Militanlık yapmayın.” dediği, bunun üzerine sert bir şekilde tartıştıkları öğrenildi. Yıldırım’ın Gençlik Kolları Başkanı İnanır’a bağırması çevredekiler tarafından tepkiyle karşılandı.

Daha sonra oy kullanılan bölüme giden Yıldırım, İmbatlı Mahallesi'nden olmayan partilileri sandık yakınından uzaklaştırmak istedi. Hem Beyaz hem de Mavi listeden birer kişi sandık başında görevlendirilerek sıkıntı çözüldü. Başkan sandık başından ayrılırken Burak İnanır hakkında sert konuştu. İnanır'ın gençlik kolları başkanlığı görevini unuttuğunu belirten Yıldırım, "Ben ona Gençlik Kolları Başkanı olduğunu hatırlatacağım" dediği öğrenildi.

Alabey Mahallesi’nde il başkan yardımcıları Adnan Alabay ile Sedredil Çoşkuner’in Beyaz ve Mavi listelerinin yarıştığı seçimde ikilinin karşı karşıya geldiği öğrenildi. Alabay’ın desteklediği Beyaz listedeki bazı kişilerin Mavi listeyi destekleyen Sedredil Coşkuner’e saldırdığı ileri sürüldü.

OLAY YERİNE POLİS GELDİ

Seçimde içeride görevliler harici birer kişinin kalması yönünde istekte bulunulduğu bunun kabul görmemesi üzerine Sedredil Coşkuner’in ve çevresindekilerin salona girmek istemesi üzerine tartışmaların çıktığı ve Alabay’ın Beyaz listesindeki birkaç kişinin Çoşkuner’in üzerine yürdüğü öne sürüldü. Vatandaşların tansiyon yükselmesi nedeniyle polise haber verdi. Bunun üzerine bölgeye polis ekipleri önlem alırken, gergin başlayan seçim devam ediyor.

TUNA'DA SANDIĞIN ÜZERİNE OTURDULAR

Öte yandan Tuna Mahallesi’nde ise sandık saatleriyle ilgili tartışma yaşanırken, 09.00’da başlaması gereken seçim, saatinde başlamayınca bazı partililerin “neden başlamadı” diyerek tepki gösterdiği sandığın üzerine oturduğu ve durumu protesto ettiği ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum