Reklam

Kılıçdaroğlu'nu kerhen bile vermeyen ekranlar İnce için canlı yayındaydı

Karar yazarı Akif Beki: Kılıçdaroğlu'nu kerhen bile vermeyen ekranlar İnce için canlı yayındaydı

Kılıçdaroğlu'nu kerhen bile vermeyen ekranlar İnce için canlı yayındaydı
14 Ağustos 2020 - 08:14 - Güncelleme: 14 Ağustos 2020 - 08:17

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin basın toplantısını tüm televizyonların canlı yayınladığını belirterek, 'Kılıçdaroğlu’nu utanma belasına, yasak savmak niyetiyle kerhen bile vermeyen ekranları, İnce için canlı yayındaydı. Baştan sona verdiler. Tesadüfe bakın ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il başkanlarına konuşması da İnce’yi bölmedi. Planlasanız böyle olmaz. Cumhurbaşkanı’nın yayını, İnce bittikten sonra başladı.' diye yazdı.

Akif Beki, iktidar çevresinin Muharrem İnce'nin çıkışının 19. yılını kutlayan AKP'ye yaş günü hediyesi gibi geldiğine vurgu yaparak, 'Erdoğan’ı yense yense İnce gibi bir CHP’li yenebilir, hadi inşallah kazanır” diye umutlandıklarını mı düşünmeliyiz öyleyse? İnce, iktidarı heyecanlandırıyorsa kaybetmeyi çok istediklerinden midir yani?'

Tesadüfe bakın ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il başkanlarına konuşması da İnce’yi bölmedi. Planlasanız böyle olmaz. Cumhurbaşkanı’nın yayını, İnce bittikten sonra başladı. 

Halbuki sorsanız, kendilerini zorlayacağı konusunda İnce’ye hak veriyorlar. CHP tabanını aşma gayretini takdir ediyorlar. Dışardan ilave oy çekme kapasitesini kanıtladığını dahi söylüyorlar. Bakınız; Sözcü Kalın’ın değerlendirmeleri... 

Fakat ne hikmetse Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’yla yarışmak kadar telaşlandırmıyor onları. Ne ön kesmesi, ne çelme takması, ne karalaması!  Parlatma işini bile şansa bırakmıyorlar. 

Eğer takiye değilse, rol yapmıyorlarsa; İnce’nin çıkışı, AK Parti’ye yaş günü hediyesi gibi geldi. 

“Erdoğan’ı yense yense İnce gibi bir CHP’li yenebilir, hadi inşallah kazanır” diye umutlandıklarını mı düşünmeliyiz öyleyse? 

İnce, iktidarı heyecanlandırıyorsa kaybetmeyi çok istediklerinden midir yani?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum