"SEÇİM SÜRECİNİ İYİ YÖNETEMEDİNİZ"

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilçe başkanlarıyla toplantı gerçekleştirdi.2 saat süren toplantıda bazı ilçe başkanlarının, yerel seçim sürecinin başarıyla yürütülemediğini iddia ederek, Yücel'i eleştiri yağmuruna tuttuğu öğrenildi.

"SEÇİM SÜRECİNİ İYİ YÖNETEMEDİNİZ"
12 Nisan 2019 - 11:29 - Güncelleme: 12 Nisan 2019 - 14:32

31 Mart yerel seçimlerinde, İzmir'de hem oy oranını artıran, hem de CHP'li ilçe belediye sayısını 22'den 24'e çıkarıp büyük başarı yakalayan CHP İzmir'in patronu Deniz Yücel, seçim sonrası ilçe başkanlarıyla yaptığı ilk toplantıda eleştiri yağmuruna tutuldu. Bazı ilçe başkanlarının Yücel'i, seçim sürecini iyi yönetememekle suçladığı öğrenildi. 

Seçim sürecini değerlendirmek, "Neden 30'da 30 yapılamadı" sorusunun yanıtlarını aramak ve seçim sonrası izlenecek yol haritasını belirlemek amacıyla bugün il binasında düzenlenen toplantıda ilçe başkanlarından değerlendirme yapmaları istendi. 

İl Başkanı Deniz Yücel başkanlığında, basına kapalı gerçekleşen toplantıda bazı ilçe başkanlarının, kendi ilçelerinde aday belirleme sürecinde yaşanan sıkıntılarla ilgili sitemde bulunduğu, özellikle Buca, Karşıyaka, Gaziemir ve Karabağlar başkanlarının sert eleştiriler yönelttiği öğrenildi. YÜCEL: RAPOR İSTEDİK

Toplantı sonrası açıklama yapan Deniz Yücel, ilçe başkanlarından, partisinin en düşük oy aldığı mahalle ve sandıklardan başlayarak seçmeni ziyaret etmelerini, ayrıca kaybedilen ilçelerde seçim sonuçlarına dair ilçe başkanlarından rapor istediğini söyledi. 
Gelecek günlerde de belediye başkanları buluşacaklarını ifade eden Yücel, şöyle dedi:

"İlçe başkanlarımıza, en düşük oy aldığımız mahalle ve sandıklardan başlayarak seçmenimize gerekli ziyaretleri yapmalarını söyledim. İzmir’de bize bu başarıyı getiren seçmenimize de teşekkür ziyaretleri yapılmasını istedi. İlçe danışma kurulu toplantılarına başlıyoruz. Daha sonra il danışma kurulunu toplayacağız. İlçe başkanlarımızdan raporlar geldikten sonra biz de il başkanlığı olarak genel bir raporu genel merkeze sunacağız."

CHP'DE BERGAMA ŞOKU

CHP’nin kaybettiği Bergama’daki seçimlere yönelik de değerlendirmelerde bulunan Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kaybedilen ilçelerde seçim sonuçlarının neden bu şekilde cereyan ettiğini inceleyeceğiz. Bergama’da seçimler her zaman zor geçer. 2014’te de 2009’da da böyleydi. Açıkçası Bergama’yı kaybetmiş olmak sevincimizi biraz buruk yaşamamıza neden oluyor. Elimizdeki veriler bu şekilde değildi. Seçimlere az bir zaman kala yapılan çalışmaların verimli olmaması, kararsız seçmenin kazanılamaması neden olabilir. Kaybedilen ilçelerde adaylardan da gerekli raporları alacağız, çözüm yolları bulacağız."

Yücel, Kiraz’da DSP’den belediye meclis üyesi seçilen 6 kişinin CHP’ye geçip geçmeyecekleri sorusuna, "Kiraz’daki süreç bilgimiz dahilinde, öyle bir gelişme var. Henüz partimize geçmediler ama partimize geçme konusunda bir talepleri ve niyetleri var" yanıtını verdi.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum