Reklam

Şehit kaymakam Safitürk'ün ağabeyinden şok iddia: "Kardeşimi emniyet amiri öldürdü"

Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk, kardeşini dönemin emniyet amiri olan ve FETÖ’cü olduğunu savunduğu Mustafa Hakan Kutluay’ın öldürdüğünü iddia etti.Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk davası nedeni ile Mardin’e gelen Ali Haydar Safitürk, kardeşinin ölümü ile ilgili önemli iddialarda bulundu.

Şehit kaymakam Safitürk'ün ağabeyinden şok iddia: "Kardeşimi emniyet amiri öldürdü"
15 Ocak 2021 - 06:42

Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk, kardeşini dönemin emniyet amiri olan ve FETÖ’cü olduğunu savunduğu Mustafa Hakan Kutluay’ın öldürdüğünü iddia etti.

Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk davası nedeni ile Mardin’e gelen Ali Haydar Safitürk, kardeşinin ölümü ile ilgili önemli iddialarda bulundu.

Kardeşini öldürenin dönemin emniyet amiri Mustafa Hakan Kutluay olduğunu savunan Ali Haydar Safitürk, Kızıltepe Devlet Hastanesindeki doktorların raporuna göre kardeşinin ameliyatlık bir durumu olmadığını belirterek, dönemin Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın baskısıyla Gaziantep’te bir hastaneye gönderilip oradaki doktorlar tarafından ayağından kafasına kadar kesilerek paramparça edilip kasten şehit edildiğini söyledi. Safitürk, sözlerine şöyle devam etti:

"Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün devam etmekte olan yargılamasının bir parçası olarak Derik’te kusuru ve ihmali bulunan kolluk kuvvetleriyle ilgili duruşma var. Mardin 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamada rahmetli şehit kaymakamın şehit edildiği gün Türkiye ve kamuoyuna ilan edilen ‘Yazı işleri müdürü katildir ve yanındaki elemanlar, memurlar bu işi yapmıştır’ ibaresi tamamen boş çıktı. İçeride olayla bağlantısı tespit edilemeyen fakat terör örgütü mensubu olan bir kişinin bulunduğu bizi tatmin etmemiştir. Çünkü bu içeride 2 kez müebbet alan kişinin olayla bağlantısını mahkeme bulamamıştır. Dolayısıyla mahkemede bizimde tanık olduğumuz, görmüş olduğumuz birçok eylem bizi huzursuz etmiştir."


YORUMLAR

  • 0 Yorum