SÜREKLİ, İL BAŞKANI OLARAK ATANDI

Aydın Şengül'ün AK Parti İzmir İl Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından yapılan değerlendirmeler sonucunda genel merkez, İzmir eski Milletvekili ve MDK üyesi Kerem Ali Sürekli'yi yeni İl Başkanı olarak atadı.

SÜREKLİ, İL BAŞKANI OLARAK ATANDI
17 Nisan 2019 - 07:10 - Güncelleme: 17 Nisan 2019 - 07:20

 31 Mart yerel seçimlerinden sonra AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'ün görevinden istifa etmesinin ardından, partide yeni başkan arayışına nokta kondu. 
Şengül'ün beklenmeyen istifanın sonrası yeni başkanı belirlemek için Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir bizzat İzmir’e gelerek, teşkilatın katılımıyla temayül yoklaması gerçekleştirdi. Yapılan temayül yoklamasında ise sandıktan Aydın Şengül, Tanfer Kemerli ve Kerem Ali Sürekli isimleri çıktı.Genel merkez temayül yoklaması sonuçlarını göz önüne alarak Ankara’ya Kerem Ali Sürekli’yi ve birçok sürpriz ismi davet etti.

Teşkilat Başkanı Kandemir’in Genel Merkeze davet ettiği isimler arasında Seferihisar Belediye eski Başkanı Hamit Nişancı, Mustafa Gedikoğlu, Kadın Kolları İl eski Başkanı Gözde Keskin, Aliağa İlçe eski Başkanı Yaşar Akbulut, Gençlik Kolları İl eski Başkanı Bilal Kırkpınar ve MÜSİAD İzmir eski Başkanı Ümit Ülkü ve İl Yönetim Kurulu üyesi Avukat Aykut Dikencik yer aldı.

Yapılan görüşmeler ve değerlendirmeler sonucunda Sürekli, Gedikoğlu ve Nişancı ön plana çıktı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan son olarak Nişancı ve Sürekli ile görüştü. Bu görüşme sonrası nihai kararla birlikte İzmir İl Başkanlığına 25. ve 26. Dönem İzmir Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Kerem Ali Sürekli atandı.

Sürekli, "Çok onurlu, şerefli bir görev. Bu görevi layıkıyla yapmaya çalışacağım. Hızlı bir şekilde yönetim listemizi oluşturacağız” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum