Reklam

İYİ Parti, İzmir kurucularından Meral Akşener'e uyarı!

İYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultayı'nda Merkez Disiplin Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyeleri seçimi öncesi dağıtılan "İlk 75’te de Olsa Tercih Edilmeyecekler" listesi İzmir İYİ Parti'de deprem etkisi yarattı.

 İYİ Parti, İzmir kurucularından Meral Akşener'e uyarı!
25 Eylül 2020 - 08:43 - Güncelleme: 25 Eylül 2020 - 09:04

Konuyla ilgili toplantı yapan İYİ Parti İzmir'de ki 20 kurucu İlçe Başkanı paylaştıkları basın bülteni ile Genel Başkanı Meral Akşenir'e uyarı verdi.İŞTE O AÇIKLAMA

Türk siyasetinin ufkunu açmak, sözde değil özde bir demokratik sistem tesis etmek, Atatürk ilkeleri ışığında, milli ve manevi değerlerimizin vazgeçilmez hassasiyetiyle kurulan ve kuruluşuyla kısa sürede, yapılamaz, başarılamaz denilen birçok olguyu gerçekleştirerek, Türk milletinin umudu haline gelen İYİ Partimizin, İzmir kurucuları olarak 25 Nisan 2019 tarihinde yaptığımız açıklamada, Partimiz içerisinde yaşanan, teşkilatlarımızı ve parti tabanımızı rahatsız eden gelişmeleri, alınan kararları, bu kararların gelecekte, partimiz ve ülkemiz için yaratacağı olumsuz etkileri kamuoyuyla paylamış, Türk Milletinin sıkışmış bir siyaset mantığına mahkum edilemeyeceğini ,partimizin ilk kurulduğu felsefeye, birlik  ve beraberliğe tekrardan konumlandırılması gerektiğini ifade  etmiştik.

 Her türlü baskı, tehdit ve zorlamaya rağmen yılmayarak, son derece kısıtlı imkanlarla, çocuklarının rızkından keserek, Türk milletine verdiği sözün gereğini yerine getiren, İYİ Partiyi kuran kurucu unsurların tasfiye edilmeye çalışıldığını, Genel başkanımız sayın Meral Akşener’in iradesine  karşı bir kurgunun hazırlığının yapıldığını, ülkemizi kısır siyasi çekişmelerden kurtararak,  kuruluşu ile Türkiye siyasetinde bir umut olarak doğan İYİ Partimizin büyümesine, günden güne güçlenmesine engel oluşturulmaya çalışıldığını, bu günleri görerek uyarıda bulunmuş ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e bir çağrı yapmıştık.
 Bilindiği üzere,20 Eylül 2020 tarihinde Ankara’da İYİ Partimizin 2.olağan kurultayı yapılmış, genel başkanımız 100 kişilik  bir genel idare kurulu aday listesi hazırlayarak üst kurul delegelerimizin onayına sunmuştur. Genel başkanımız sayın Meral Akşener’in iradesine rağmen, listede bulunan ve partimizin kuruluş aşamasından bugüne kadar emeği ,katkısı ve çabaları inkar edilemeyecek, birbirinden değerli, önemli isimlerin, genel başkanımıza rağmen çizilmesi yada oy verilmemesinin  istendiği bir liste hazırlanmış, il başkanlıkları kanalıyla, üst kurul delegelerimize intikal ettirilmiştir.

 Ne yazık ki, İYİ Parti  İzmir kurucuları olarak,25 Nisan 2019 tarihinde, bu günleri görerek, yaptığımız uyarılarda ki haklılığımız ortaya çıkmıştır. Genel başkanımızın iradesine set çekilmiş, İYİ Partimiz de ki birlik ve bütünlük dinamitlenmeye çalışılmıştır. Türk milletinin beklediği umudu bayraklaştıran, milletimize yeni ufuklar vaat eden  İYİ Partimizin yükselmesi, milletimiz nezdinde, duyulan teveccühün artması birtakım çevrelere rahatsızlık vermiş, maksadı açıkça belli olan bu uygulama hayata geçirilmiştir. Her kim tarafından yapılırsa yapılsın bu eylemin kabul edilebilmesi mümkün değildir.

  İYİ Parti Genel Merkez Divan Kurulunun belirlenmesi  öncesinde, Türk milletine verdiğimiz söz ve sorumlulukların bilinciyle, Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’e ; 

 Üst kurul delegelerimizin iradesine yön vererek, partimizin geleceğinin ipotek altına alınmaya çalışılması, birlik ve bütünlük ortamını bozarak, tüzüğümüze göre de kabul edilemeyecek  bu uygulamanın sorumlularının ivedilikle açığa çıkarılması ve gereğinin  yapılması çağrısında bulunuyoruz. Genel başkanımızın vereceği karar sadece İYİ Partimizin geleceği için değil,  Türkiye’mizin geleceği içinde hayati bir önem arz etmektedir. Kurucu irade, parti tabanı ve İYİ Partiye gönül vermiş milyonlarca vatandaşımızın da beklentisi, İnancı ,Genel Başkanımızın kendi iradesine karşı da yapılan bu müdahalenin sorumlularına ,hak ettikleri  tavrı ve kararı alacağı yönündedir.        
   
İYİ Partimizin, İzmir de ki   20  kurucu ilçe başkanı olarak, bu konuda ki uyarı ve çağrımızı bir kez daha yineliyoruz.  Saygılarımızla…                                                                                                                                
25/09/2020
 İYİ Parti İzmir kurucu ilçe başkanları 

YORUMLAR

  • 0 Yorum