Reklam

"VAKİT, GAZİEMİR İÇİN DİRENİŞ VAKTİDİR"

Gaziemir Belediyesi içerisinde belediye hizmetlerinin hayata geçmesinde öncü olan bir çok tecrübeli müdür ve memuru AR-GE birimi adı altında 'kızağa çeken' Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda belediye memurlarının tüm izinlerini 3 ay süreyle iptal etti. Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Özgür Işık yaptığı açıklamada Başkan Arda'yı sert sözlerle eleştirdi.

"VAKİT, GAZİEMİR İÇİN DİRENİŞ VAKTİDİR"
19 Haziran 2020 - 08:10

Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Özgür Işık yaptığı basın açıklamada şunları söyledi:
 
"Bilindiği üzere pandemi süreci öncesi başlattığımız ve pandemi sürecinde de sürekli bir şekilde kamuoyunu bilgilendirdigimiz bir Gaziemir eylemselliğimiz mevcuttur. Gaziemir Belediye Başkanı Sayın Halil Arda altında imzası bulunan toplu iş sözlesmemizi; emek düşmanı hukuksal görüşlere başvurarak hukuk dışı yöntemlerle gasp etmektedir. Yaptığımız tüm eylemleri görmezden gelen ve bildiğini okumaya devam eden belediye yönetimi sadece memurlarınızın emeğine değil; Gaziemir Belediyesinin kümülatif hafızasına da zarar vermektedir. Gaziemir Belediyesi içerisinde belediye hizmetlerinin hayata geçmesinde öncü olan bir çok tecrübeli müdür ve memur arkadaşımızı arge birimi adı altında "kızağa çeken" belediye yönetimini derhal bu yanlıştan vaz geçmeye davet ediyoruz." Dedi.
 
 
"GAZİEMİR BELEDİYESİ MEMUR ARKADAŞLARIMIZI MAĞDUR ETTİ"
 
 
Başkan Işık açıklamasında: "Bu  gereksiz ve incitici uygulama; sadece söz konusu müdür ve memur arkadaşlarımıza değil; tüm belediye çalışmalarına ve tabiki kamusal hizmete ağır zararlar vermektedir. Gaziemir Belediyesi ayrıca memur arkadaşların  izinlerini haklarını aramak için eylem ve etkinliklere katıldıkları için iptal ederek; ilköğretim çağında çocuğu bulunan bir çok memur arkadaşımızı mağdur etmektedir. 31.08.2020 tarihine kadar tüm izinleri iptal ederek hem okula giden ailelerin yeni sorunlar ile karşılaşmalarının önünü açmış hem de birçok insanın kısa vadedeki programlarını sekteye uğratmıştır. Bu başına buyruk tek adam uygulamaları sosyal belediyecilik anlayışına ve Parti politikalarına uymamaktadır. bizlerin kabul etmesi asla mümkün değildir. Yaşanılan sürecin bizi götürdüğü yer bellidir Dedi.
 
 

 
 
"VAKİT, GAZİEMİR İÇİN DİRENİŞ VAKTİDİR"
 
 
Tekrardan  Gaziemir Belediyesi; Tüm Yerel Sen'in devrimci duruşu ile yüzleşecek ve Gaziemir Kent Meydanları davul sesleri ile inmeyip halaylarımız ile sarsılacaktır. Gaziemir'de bu anlamlı ve onurlu direnişe katılan tüm dostlarımıza bin selam olsun. Çok yakında önce iş bırakma eylemleri ardından da çadır direnişi ile memur emekçilerinin sesini duyurmaya devam edeceğiz. 
 
Yaşasın örgütlü mücadelemiz
Yaşasın Tüm Yerel Sen
Yaşasın Birleşik Kamu İş

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Önder
    6 ay önce
    Demekki seçimle gelenler atanmışlardan daha gaddar olabiliyorlarmış. Belediyelerin siyasi çöplükten çıkarılıp valiliklere bağ***ması bu gibi keyfi uygulamaların önüne geçecektir. Yasa tanımaz keyfi uygulamalar demokratik olduğu söylenen ve seçimle yönetici olunan bir sistemde antidemokratik uygulamalara daha fazla zemin hazırlamaktadır. Ülkemizin en büyük sorunlarından biri de budur.