Reklam

Yasakların kalktığı ilk cumartesi vatandaşlar sokağa akın etti

Dün ‘kırmızı iller’ dışındaki şehirlerde aylar sonra yasaksız geçen ilk cumartesiydi. Yurt genelinde sokaklar, caddeler ve sahiller ana baba günü gibiydi.

Yasakların kalktığı ilk cumartesi vatandaşlar sokağa akın etti
07 Mart 2021 - 08:39

Dün ‘kırmızı iller’ dışındaki şehirlerde aylar sonra yasaksız geçen ilk cumartesiydi. Bakan Koca, sabahın ilk saatlerinde tweet atarak, “Devamı, kıymetini bilmemize bağlı” diye uyardı. Ancak dinleyen olmadı. Yurt genelinde sokaklar, caddeler ve sahiller ana baba günü gibiydi. 

Koronavirüs nedeniyle üç aydır tüm yurtta uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı bu haftadan itibaren şehirlerin koronavirüs yoğunluğuna göre belirlendi. Çok yüksek riskli iller dışında dün tüm şehirlerde sokak kısıtlaması uygulanmadı. Yeni kontrollü normalleşme kararları açıklanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, vaka sayılarında artış görüldüğünde kısıtlamalara geri dönüleceğine dikkat çekmişti.

ZOR GÜNLERE DÖNMEYELİM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün sabah attığı tweet’le bir kez daha halkı uyardı. “Beklediğimiz cumartesilerin ilki. Devamı, kıymetini bilmemize bağlı. Zor günlere dönüş yolunu kapatalım; dışarı çıkıyorsak, maske takalım” dedi. Akşam üzeri de “Tüm gün dışarıda kalma kısıtlaması yok. Yavaş yavaş evin yolunu tutsak?” sözlerini paylaştı. Ancak dün yurt genelindeki manzara, bu uyarılara pek kulak asılmadığını gösterdi.

Caddeler, sokaklar, sahiller vatandaşların akınına uğradı. Kahvaltı mekanları dolup taştı. Cumartesi günü sokağa çıkanlar sahillere akın etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum