İZMİR'DE DEĞİŞİMİN ADI HASAN KARABAĞ
Bahattin Sümbül

Bahattin Sümbül

SOKAK ARASI

İZMİR'DE DEĞİŞİMİN ADI HASAN KARABAĞ

25 Mayıs 2016 - 18:44

O Bayraklı’nın ilk Belediye başkanı, O Bayraklı’nın kurucu Belediye başkanı. Evet kimden bahsettiğimi anlamışsınızdır. Bayraklı’nın efsane olmayı şimdiden garantilemiş Belediye Başkanı Makine Mühendisi Hasan Karabağ’dan başkası değil. 

2009 yılında AKP, sırf seçimi kazanmak uğruna oluşturduğu sistemde Bayraklı’yı kazanacağını düşünüyordu. Oysaki Hasan Karabağ’ın gücünü hiç hesap etmedikleri gibi, akıllarının ucundan dahi geçirmemişlerdi. Hasan Karabağ seçim çalışmalarında Bayraklı’da mahalle mahalle, sokak sokak, kahvehane kahvehane dolaşarak inanılmaz şekilde çalışarak büyük bir zafere imza atmış ve Bayraklı Belediye Başkanı olmuştu. 5 yıllık gurur abideleri ile dolu başkanlıktan sonra 2014 seçimlerinde 2009’da tesadüfen seçildi, gelsin şimdi de seçilsin diyenlerin laflarını boğazlarında düğümleyerek ve AKP’ye daha büyük fark atarak yeniden başkan seçildi.

Başkan seçildikten sonra sokak sokak, cadde cadde arşınladığı Bayraklı’da ayak basmadık nokta bırakmayarak vatandaşlarla biraraya gelip belediyenin bugüne kadar yaptıklarını ve bundan sonra da yapacaklarını tek tek anlatan bir başkan Hasan Karabağ. 

Atatürk’e saygısı olmayanla işim olmaz diyecek kadar Atatürkçü, vatansever, halkçı bir başkan Hasan Karabağ. Günümüz iktidarının Atatürk’ün hediye ettiği bayramları bile kutlayamama acizliğine düştüğü ortamda Hasan başkan her 23 Nisan’da, her 19 Mayıs’ta, her 30 Ağustos’ta, her 29 Ekim’de bayramı ilk kez kutluyormuş coşkusuyla, belediyenin düzenlediği törenler, etkinlikler, konserler düzenleyerek Atatürk’ün emanetini ülkede iktidarda bulunanların gafletine ve hıyanetine bırakmayacak kadar Atatürkçü, cesur, halkçı olduğunu her zaman göstermektedir.

Peki Hasan Karabağ sadece Bayraklı’da mı güçlü? İşte bunu İzmir’de bazı CHP’liler en son yapılan İl seçimlerinde test etme fırsatını buldular ve gerçekten de Hasan Karabağ’dan korktular. Evet son CHP İl Başkanlığı seçimlerinde adeta iki taraf vardı. Hasan Karabağ’ın tek başına destek verdiği aday ve diğer tarafta da geri kalan 22 CHP ilçe belediye başkanının desteklediği bir aday. Normalde böyle bu durumda bire yirmi iki. Ama sonuçta sadece ve sadece beş oy farkla kazanabildi Aladdin Yüksel. Bu da Hasan Karabağ’ın il genelinde de ne kadar güçlü olduğunun göstergesi.

Aziz Kocaoğlu 2019 seçimlerinde yaşlılık haddinden emekli olacak zaten kendiside yoruldum diyor yerine kim geçecek diye şimdiden kulisler dönmeye başladı. Hasan Karabağ’ın adını şimdiden zikrederek yıpratılmasını kesinlikle istemem ama gönlümden geçeni de söylemeden edemiyecem, başkası da yakışmaz zaten Örgütçü bir kimliğe sahip gücü ve kuvveti ile. Hasan Karabağ 2019’dan sonra değil 5 yıl en az 10 yıl İzmir’in geleceğine yön verecek lider konumda şu anda. Ve İzmirliler değişim istiyor, değişiminde en güçlü adayı arkasında örgüt ve halkın desteğini alan Hasan Karağ'dan başkası değil  Yolun açık olsun büyük başkan 

YORUMLAR

  • 0 Yorum