DÜNYANIN JANDARMASI ABD’NİN FİNANS KAPİTALLERİ, HALA...
Semra Pektopal

Semra Pektopal

AÇIK PENCERE

DÜNYANIN JANDARMASI ABD’NİN FİNANS KAPİTALLERİ, HALA İKTİDARDA.

11 Kasım 2016 - 23:41

Amerika’nın finans kapitalleri, her seçim döneminde girdikleri sözde demokrasicilik oyununda Cumhuriyetçi Parti ve Demokrat Parti’yi seçimlere sokar ve Amerikan halkına birinden birini seçmeyi dayatır. Bu partilileri sırasıyla iktidara taşır kullanır ve yıprandığında da diğeri ile yer değiştirtir. Yani iktidara kim gelirse gelsin, Amerika parababalarının değirmenine su taşımak için iktidara gelir.

Hatta halkın ve tüm dünyanın gözünü boyamak için adı “Demokrat Parti” olan ama özünde tam bir finans kapital partisi olan Demokrat Parti’nin başına bir de zenci aday getirerek emperyalist politikalarını bir güzel soslar ve tüm dünyaya servis ettirerek yutturur bir süreliğine. 

Obama iktidara geldiğinde onların bu numarasını görmeyen dünya halkları ve bizde kimi “sol” çevreler neredeyse bayram etmişti, bir şeyler artık değişecek zannetmişti. Ama yanıldığını çok görmeden fark etti tüm dünya.

Amerikan emperyalistleri iktidara getirdiği bu yeni imajıyla yani Obama ile BOP projesini daha da hızlandırdı ve Ortadoğu’da ki ayrışmaları daha derinleştirdi. Irak ve Suriye'de fiili haritalar değişti. Gözü dönmüş IŞİD örgütü Obama döneminde yaratıldı. Ülkemiz Ortadoğu bataklığına işte tam da Obama döneminde hızla sürüklendi ve iç savaşın eşiğine getirildi.

Yani değerli dostlar Amerika cephesinde değişen bir şey yok, kazanan yine EMPERYALİZM olmuştur, Amerikan parababaları olmuştur.  Yani gitti Obama, geldi Trump. En azından Obama ile insanlar üzerinde yaratılan algının yani yanılsamanın kırılması bakımından Trump’in kazanması daha iyidir. En azından Emperyalizm servisindeki kişinin hangi cephede olduğu daha net bilinmektedir. Böylece kimi “sol” çevrelerde de  “demokratik Amerika” yanılsaması yaşanmaz belki de kim bilir…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum