YENİ YÖNETİMİNİ YARIN AÇIKLAYACAK

Aydın Şengül’ün istifasının ardından görevi devralan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, yeni yönetimini belirledi, onay almak için önce Ankara’ya gitti, ardından 23 Haziran seçimleri nedeniyle İstanbul’da bulunan Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için İstanbul’a geçti ve listesini onaylattı. Sürekli yarın il binasında düzenleyeceği toplantı ile yeni yönetim kurulunu kamuoyuyla paylaşacak.

YENİ YÖNETİMİNİ YARIN AÇIKLAYACAK
17 Mayıs 2019 - 19:49

Aydın Şengül’ün istifasının ardından AK Parti İzmir İl Başkanı olarak atanan Kerem Ali Sürekli uzun bir sürecin ardından belirlediği yönetim kurulu listesi onayı aldı.

Görevi devraldığı 18 Nisan’dan bu yana teşkilat, STK’lar, kanaat önderleriyle görüşüp üyeler bazında bir de anket yaptırarak görüşlerini soran Sürekli, yönetimi belirledi. Sürekli, tüzük gereği 15 kadın 15 genç yönetici bulunan listesine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan onay almak üzere İstanbul’a gitti. Sürekli’nin listesindeki isimler merak uyandırdı.

Listesini hazırlayıp önce Ankara’ya giden İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ilk olarak AK Parti Ege Bölge Koordinatörü ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur ile istişare etti. Bu görüşmenin ardından AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile bir araya gelerek listeye son şeklini vermek isteyen Sürekli, Kandemir’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve birçok partiliyle birlikte İstanbul’da olması nedeniyle rotayı bu kez İstanbul’a çevirdi.

YARIN AÇIKLAYACAK

Sürekli’nin Kandemir ve MYK üyeleriyle görüşüp ön onayı aldıktan sonra, listesini Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın onayına sundu. Listeyi onaylatan Sürekli, yeni yönetim kurulu listesini yarın 12.00'de il binasında düzenleyeceği basın toplantısı ile açıklayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum