Reklam

CHP Bayraklı'da sular durulmuyor: Yönetim Susmuş'un istifasını istedi

CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar susmuş ve yönetim kurulu arasındaki gerginliklerle güneme gelen CHP Bayraklı’da flaş bir gelişme yaşandı. İddialara göre; yönetim kurulundan üç isim Başkan Susuş’tan istifa etmesini istedi. Susmuş’un ise istifa çağrısına “Ben tek başıma kalsam da istifa etmem” sözleriyle yanıt verdiği öğrenildi.

CHP Bayraklı'da sular durulmuyor: Yönetim Susmuş'un istifasını istedi
24 Şubat 2021 - 13:16 - Güncelleme: 24 Şubat 2021 - 18:21

Son dönemlerde yönetim kurulu üyeleri ve İlçe Başkanı Pınar Susmuş arasında yaşanan anlaşmazlıklar ve gerilimlerle gündeme gelen CHP Bayraklı İlçe Başkanlığı’nda gerilim tırmanmaya devam ediyor.

Başkan Susmuş’un geçtiğimiz aralık ayında seçimle göreve gelmiş olan 24 mahalle yöneticisini görevden almasıyla başlayan gerilim, İlçe eski Sekreteri Kemal Kaygül’ün karar defterini ilçe başkanlığı dışına çıkarması ve Susmuş’un Kaygül’ü görevden almasıyla devam etmişti.

Yaşanan gerginliklerin ardından istifalar ve yönetimin düşürülmesi iddiaları gündeme gelmişti.

İlçede yaşanan gerginliğe müdahale eden CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise uzlaşı sağlanması gerektiği mesajını vermişti.

Bir süredir suların durgun olduğu CHP bayraklı’da flaş bir gelişme yaşandı.

İddialara göre; ilçe yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Kaya, Serkan Yıldırım ve Ali İzzet Uğur, dün Başkan susmuş ile bir görüşme gerçekleştirdiler.

Yıldırım, Kaya ve Uğur’un Başkan Susmuş’a istifa çağrısında bulunarak, “Bu yönetim sizinle gitmiyor, istifa edin” dedikleri öğrenildi.

Susmuş’un gelen istifa çağrısına ise “Ben tek başıma kalsam da istifa etmem” diyerek yanıt verdiği belirtildi.

OLAYLI YÖNETİM TOPLANTISI

Öte yandan; ilçe yönetiminin dün yönetim kurulu toplantısını da olaylı bir şekilde gerçekleştirdiği ifade edildi.

Edinilen bilgilere göre; dün yapılan yönetim kurulu toplantısına yalnızca sekiz kişi geldi. Toplantı için salt çoğunluk salt çoğunluk sağlanamamasının ardından yönetim kurulu üyelerinin evlerinden alınarak toplantıya getirildikleri iddia edildi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum